Shop2market Order Tag

Welcome, guest, you can Login or Create an account

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85ma – vr 08:00 – 17:00
No products found...
From 24 hour
delivery
XXL
Product assortment
Most
shopping convenience
100%
Lowest price
XXL
Warranty
24/7 Expert
advice
Secure
payment

Zalety rękawiczek lateksowych

  • Posted on
  • 0
Zalety rękawiczek lateksowych

Spis treści:
1. Zalety rękawiczek lateksowych
2. Co to jest lateks?
3. Do czego używa się lateksu?
4 .Co to jest alergia na lateks?
5. Rękawice pudrowe vs. Rękawice bezpudrowe
6. Alternatywy dla rękawic lateksowych

Zalety rękawiczek lateksowych

 

Lateksowe rękawiczki, które można znaleźć w branży gastronomicznej i hotelarskiej, a także w placówkach opieki zdrowotnej, są ważnym elementem czystości i higieny. Nie tylko chronią ręce Twoich pracowników przed zanieczyszczeniami i potencjalnie szkodliwymi chemikaliami, ale również zapobiegają zanieczyszczeniom krzyżowym i pomagają ci zachować właściwe bezpieczeństwo żywności . Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o lateksie, alergiach na lateks oraz o tym, jak rękawice lateksowe wypadają w porównaniu z rękawiczkami z innych materiałów.

 

Co to jest lateks?

 

Lateks to mieszanka białek i związków chemicznych, które naturalnie występują w niektórych roślinach i drzewach. Na początku lateks był płynny, ale w końcu przekształcił się w gumowy materiał, który ma wiele różnych zastosowań w różnych branżach. Lateks naturalny różni się od lateksu syntetycznego, który jest wytwarzany z chemikaliów i jest używany do produkcji takich rzeczy jak farby lateksowe.

 

Do czego używa się lateksu?

 

Z lateksu wytwarza się wiele popularnych przedmiotów, takich jak m.in. jednorazowe rękawiczki, sprzęt medyczny, balony, buty, opony i zabawki gumowe. Produkty lateksowe można znaleźć w wielu różnych środowiskach i jest to powszechne w przemyśle spożywczym, jak również w medycynie i stomatologii.

 

Co to jest alergia na lateks?

 

Alergia na lateks jest wtedy, gdy ktoś ma reakcję na białka zawarte w naturalnym lateksie. Istnieją różne rodzaje alergii na lateks, a u niektórych osób występują łagodne reakcje, podczas gdy u innych mogą wystąpić poważne problemy zdrowotne przy kontakcie z lateksem. Według CDC, od 1 do 6% ogólnej populacji ma alergię na lateks. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas stosowania produktów lateksowych u klientów lub osób, które mogą mieć alergię na lateks.

 

 

W 2017 roku FDA wydała zakaz używania pudrowanych rękawic lateksowych w medycynie i stomatologii, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na pacjenta, jeśli ma on alergię na lateks.

 

Rękawice pudrowe vs. Rękawice bezpudrowe

 

Istnieją dwa główne rodzaje rękawic lateksowych, z których można wybierać, pudrowane i bez pudru. Każdy typ ma swoje wady i zalety i jest odpowiedni do różnych sytuacji.

 

Rękawice lateksowe pudrowane

 

Rękawice lateksowe pudrowane mają od wewnętrznej strony puder, który ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie oraz zapobiega przyklejaniu się lateksu do dłoni, co jest idealne, gdy pracownicy stale zdejmują rękawice i wymieniają je na nowe.

 

Puder wewnątrz rękawicy to skrobia kukurydziana, która zapobiega podrażnieniom, w przeciwieństwie do poprzednich proszków stosowanych w rękawicach. Puder nie tylko ułatwia zakładanie rękawic, ale także sprawia, że ręce twojego personelu pozostają suche i wygodne. Ten rodzaj jednorazowych rękawic jest również bardziej odporny na rozdarcia i rozdarcia niż rękawice bezpudrowe.

 

Bezpudrowe rękawice lateksowe

 

Po wprowadzeniu zakazu FDA bezpudrowe rękawice lateksowe stały się znacznie bardziej powszechne w branży medycznej, a także są powszechne w gastronomii. Główną zaletą rękawic bezpudrowych w porównaniu z opcjami pudrowymi jest to, że nie pozostawiają one nieporządanych resztek na rękach lub sprzęcie, co jest niezbędne w placówkach gastronomicznych. Dodatkowo, nowe rodzaje rękawic bezpudrowych są tak samo łatwe do założenia jak opcje pudrowane, co czyni je doskonałym zamiennikiem dla innych rękawic pudrowanych.

 

Alternatywy dla rękawic lateksowych

 

Istnieją cztery główne alternatywy rękawic jednorazowych dla lateksu: nitryl, poli, neopren i winyl. Wszystkie cztery mają różne zalety, które sprawiają, że nadają się do różnych zadań oraz świetnie nadają się na wypadek sytuacji awaryjnych.

 

Lateks a rękawice nitrylowe

 

Rękawice nitrylowe są jedną z najlepszych alternatyw dla rękawic lateksowych, ponieważ można ich używać do wielu tych samych zadań co rękawice lateksowe, ale nie trzeba się martwić o alergie na lateks. Rękawice nitrylowe są doskonałym wyborem dla szpitali, klinik dentystycznych i innych placówek medycznych ze względu na ich doskonałą odporność chemiczną, która jest bardzo potrzebna podczas międzynarodowej pandemii. Oto kilka korzyści wynikających z używania rękawic nitrylowych w gabinecie lekarskim lub placówce gastronomicznej:

 

  • Materiał ten jest bardzo odporny na chemikalia, co doskonale nadaje się do czyszczenia lub postępowania z niebezpiecznymi przedmiotami.
  • Rękawice nitrylowe są cienkie, ale mocne. Dzięki temu zapewniają doskonałą wrażliwość dotykową, która jest niezbędna przy wykonywaniu delikatnych zadań medycznych.
  • Przylegają do dłoni szczelnie i wygodnie.
  • Nie zawierają lateksu, więc można ich używać bez obawy o wywołanie reakcji alergicznej.

 

Lateks a rękawice winylowe

 

Rękawice winylowe są kolejną popularną alternatywą dla rękawiczek lateksowych i można je znaleźć w wielu typach lokali gastronomicznych. Podobnie jak w przypadku lateksu, istnieją również pudrowane i bezpudrowe wersje rękawic winylowych. Rękawice winylowe są również łatwe do wsunięcia, wygodne i niedrogie. Można wybrać cienkie rękawice winylowe do montażu żywności lub grube do czyszczenia. Oto kilka korzyści wynikających z przejścia na jednorazowe rękawice winylowe:

 

  • Rękawice winylowe są bardzo ekonomiczne w porównaniu z nitrylem i lateksem.
  • Dostępne są zarówno opcje cienkie, jak i grube, dzięki czemu można ich używać podczas pracy z żywnością oraz grube podczas czyszczenia.
  • Winyl nie zawiera lateksu i nie powoduje alergii, więc każdy może z nich korzystać.
  • Produkty te mają luźniejszy krój, co sprawia, że są wygodne i łatwe do zakładania.

 

Jeśli chodzi o rękawiczki jednorazowe, istnieje wiele różnych opcji, więc wybór może nie być tak oczywisty. Niezależnie od tego, jakie rękawice jednorazowe wybierzesz, upewnij się, że posiadasz odpowiednie materiały eksploatacyjne i sanitarne, które pozwolą Ci przejść wszystkie kontrole zdrowotne i zapewnią wysoką jakość usług dla Twoich klientów lub gości.

 

Comments

Be the first to comment...

Leave a comment
* Your email address will not be published