Shop2market Order Tag

Welcome, guest, you can Login or Create an account

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85ma – vr 08:00 – 17:00
No products found...
From 24 hour
delivery
XXL
Product assortment
Most
shopping convenience
100%
Lowest price
XXL
Warranty
24/7 Expert
advice
Secure
payment

Jaki grill wybrać?

Jaki grill wybrać?

Sezon na grilla właśnie się rozpoczął, a to oznacza, że wiele osób będzie spędzało wieczory przy grillowanych kiełbaskach i burgerach. To również świetna okazja dla Ciebie, aby poszerzyć swoje menu.

 

Jeżeli posiadasz lokal stacjonarny, możesz wybierać spośród grilli węglowych, gazowych, gazowo-węglowych, lub betonowych w których opala się drewnem. Chcesz dodać bardziej swojski akcent? Pomyśl nad paleniskiem! Jego dużą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do ogniska, możesz je łatwo przenosić z miejsca w miejsce.

 

Firmy cateringowe również bez problemu znajdą dla siebie odpowiedni grill – w XXLgastro oferujemy Ci wiele lekkich modeli, które bardzo łatwo przetransportujesz.

 

Jaki grill kupić? To zależy od tego ilu Gości się spodziewasz i jak często będziesz używał grilla.


Grill gazowyNajlepiej sprawdzi się w stacjonarnych lokalach ze względu na dużą wagę. Zdecydowanie najszybciej przygotujesz na nim potrawy i masz większą kontrolę nad temperaturą, więc Twoi Goście nie będą musieli czekać w długich kolejkach. Cały proces grillowania usprawnisz umieszczając w grillu kamienie lawowe, które utrzymują i równomiernie rozprowadzają temperaturę.

 Niektórzy uważają, że gazowe grille nie dają tego charakterystycznego dla ich węglowych odpowiedników smaku. Ponownie z pomocą przychodzą kamienie lawowe, które w pewnym stopniu odwzorowują dymny posmak. Dodatkowo, cena odpycha wiele osób – bardziej skomplikowana technologia produkcji wymusza wyższą cenę.

 


Grill węglowyNadal najbardziej popularne grille węglowe sprawdzą się zarówno w stacjonarnej jak i ruchomej gastronomii ze względu na szeroki wachlarz dostępnych modeli. Ich ogromna popularność wynika z mnogości dostępnych opcji cenowych jak i gabarytowych, więc z powodzeniem znajdziesz idealnego grilla na wyjazd ze znajomymi oraz model, w którym przygotujesz grillowane mięso dla wielu Gości.

 Grill węglowy ma rzesze fanów, ale znajdą się też przeciwnicy. Minusem jest wolny proces grillowania, a skapujący tłuszcz sprawia, że czasami może wybuchnąć mini pożar, więc kucharz musi cały czas kontrolować ruszt. Wiele osób narzeka również na trudności z zapaleniem grilla.

 
AKCESORIAKażdy kto chce parać się grillowaniem w bardziej profesjonalny sposób, powinien zaopatrzyć się w:

 

- Składane meble – nie tylko krzesła i stoły, ale również szafki, w których wygodnie przetrzymasz wszystkie potrzebne akcesoria. Oferując grilla w terenie, stół i krzesła to mus – mięso jest tłuste gorące, a ściekający tłuszcz może pobrudzić ubrania. Poza tym, spożywanie grillowanej kiełbasy na stojąco jest ekstremalnie niewygodne.


- Dodatkowy stół, tzw. „pomocnik”, czyli miejsce gdzie przygotujesz mięso, pokroisz warzywa i chleb. Niezbędny.

- Termometr – bezpieczeństwo żywności jest sprawą kluczową, nawet, gdy grillujesz w środku lasu. Z tego powodu warto mieć przy sobie cyfrowy termometr, który pomoże Ci kontrolować stopień wysmażenia mięsa.  

- Jednorazowe talerze – prywatnie możesz zajadać się grillowanym mięsem prosto z chleba, ale oferując je gościom, zainwestuj w tanie talerzyki. Wygoda bardzo niskim kosztem!

- Dyspensery do sosów – niektórzy oferują sosy za dodatkową opłatą, inni wliczają w cenę mięsa. Niezależnie od tego jak to robisz Ty, możliwość polania potrawy keczupem, albo majonezem uatrakcyjni doświadczenia Twoich Gości, a sosy w specjalnych pojemnikach będą wyglądały apetycznie i schludnie.- Akcesoria do czyszczenia – grilla najlepiej myć tak często jak to możliwe – zapieczony tłuszcz jest niebezpieczny dla zdrowia oraz prawie niemożliwy do zdrapania. Zainwestuj w profesjonalne szczotki i drapaczki, które usprawnią Twoją pracę.

Comments

Be the first to comment...

Leave a comment
* Your email address will not be published