Shop2market Order Tag

Witamy serdecznie! Zaloguj się lub Załóż konto

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85pon. - pt. 08:00 – 17:00
Nie znaleziono żadnych produktów...
Dostawa od
24 godzin
XXL
Asortyment
Wygodne
zakupy online
100%
Najniższa cena
XXL
Gwarancja
Bezpłatne
Doradztwo
Bezpieczna
płatność

Wybór profesjonalnej kuchenki mikrofalowej

  • Wysłany
  • 0
Wybór profesjonalnej kuchenki mikrofalowej

WYBÓR KOMERCYJNEJ KUCHENKI MIKROFALOWEJWiększość kucharzy powie, że jednym z najważniejszych urządzeń w ich kuchni jest komercyjna kuchenka mikrofalowa. I mają dobre powody. Komercyjne kuchenki mikrofalowe spełniają wiele ról, co pozwala oszczędzać czas, pieniądze i zmniejszyć ilość pracy dla personelu czy innych urządzeń. Niniejszy poradnik powinien pomóc w wyborze urządzenia, które będzie najkorzystniejsze dla twojej firmy.Zobacz wszystkie kuchenki mikrofalowe

 

 

GŁÓWNE FUNKCJE I CECHYGłówne funkcje komercyjnej kuchenki mikrofalowej to przyrządzanie, rozmrażanie i podgrzewanie.  • Przyrządzanie kuchenką mikrofalową jest szybkie i wydajne. Chociaż przyrządzanie w kuchence mikrofalowej jest szybkie, to żywność nie jest zarumieniana, więc niektóre dania mogą wymagać wykończenia na grillu, aby były bardziej apetyczne. Okapy i węzły sanitarne nie są wymagane.

  • Rozmrażanie przy pomocy mikrofal jest znacznie szybsze niż tradycyjne metody. Wszystkie rodzaje żywności mogą zostać rozmrożone, w tym pieczywo, ryby, warzywa i wiele więcej – to tylko kwestia czasu.

  • Podgrzewanie poprzez kuchenkę mikrofalową to świetny sposób na zwiększenie wartości czy przedłużenie przydatności produktu. Delikatne podgrzanie ciasta czekoladowego czy nawet umieszczenie pieczywa na kilka sekund może mieć ogromny wpływ na to, jak smakuje żywność. Pozwala także zmniejszyć czas oczekiwania klientów na otrzymanie swojego dania.

 

 

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY KOMERCYJNYMI A DOMOWYMI MIKROFALÓWKAMI?Wizualnie komercyjne kuchenki mikrofalowe są bardzo podobne do modeli domowych, chociaż trochę większe i z obudową ze stali lub stali nierdzewnej. Jednak pod obudową, mikrofalówki komercyjne są potężniejsze i wytrzymalsze – zaprojektowane do codziennego i najbardziej wymagającego użytkowania spośród wszystkich urządzeń w ruchliwej kuchni.
Komercyjne kuchenki mikrofalowe są skonstruowane z komponentów zaprojektowanych do ciągłych, długich okresów wymagającego użytkowania, podczas gdy jednostki domowe zazwyczaj tracą moc z upływem czasu, co wydłuża czas przyrządzania a wyniki nie są jednakowe – olbrzymie ryzyko w zakresie higieny spożywczej.
Istnieje wiele mniejszych różnic, które łatwo pominąć. Na przykład większość domowych urządzeń posiada obrotowe, szklane talerze, aby zapewnić równomierne podgrzanie żywności. Modele komercyjne posiadają spód wykonany z płyty ceramicznej oraz wiatraki, które są używane do rozpraszania mikrofal w całej komorze. Płaski spód ułatwia dostęp i czyszczenie, a także pozwala na korzystanie z kwadratowych naczyń ceramicznych lub polipropylenowych pojemników GN – co nie zawsze jest możliwe w przypadku wersji domowych.

 

 

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU KOMERCYJNEJ KUCHENKI MIKROFALOWEJ?

 

 

  • Praca lekka/Praca ciężka: Najważniejszym rozważeniem podczas zakupu kuchenki mikrofalowej w dużej mierze jest określenie spodziewanej ilości serwowanych porcji w okresie szczytu. Na przykład, mała półprzemysłowa kuchenka mikrofalowa jest doskonała do sporadycznego użytkowania, takiego jak podgrzewanie czy stworzenia wrażenia, że pieczywo lub ciastka dopiero co opuściły piec. Jednakże jako główne urządzenie w lokalu przygotowującym masowe ilości, mogłoby mieć trudności z nadążeniem w mocno narzuconym tempie. W przeciwieństwie, duża przemysłowa kuchenka mikrofalowa świetnie poradziłaby sobie z wymogami najbardziej ruchliwych kuchni, ale zajmowałaby zbyt miejsca w kawiarni, na zapleczu bistra czy w furgonetce.

  • Moc: To proste. Więcej mocy oznacza szybsze przyrządzanie, a szybsze przyrządzanie to więcej wydanych dań i szczęśliwsi klienci. To jeden z czynników, gdzie potężne kuchenki komercyjne naprawdę mogą pokazać różnicę. Zwykły ziemniak w mundurku może być przyrządzany, od zera, przez około siedmiu minut w domowej kuchence, podczas gdy osiągnięcie takich samych wyników w potężnej przemysłowej kuchence mikrofalowej Samsung 1850 W zajęłoby mniej niż trzy – ogromna różnica, gdy klienci zaczynają ustawiać się w kolejce.

  • Manualne lub programowane: Najpowszechniejszą metodą sterowania kuchenką mikrofalową jest panel zamontowany na górze lub z boku urządzenia lub pokrętła manualne. Sterowanie pokrętłami jest zazwyczaj bardzo łatwe, a urządzenie jest w stanie szybko przyrządzać żywność, z jak najmniejszym wkładem ze strony użytkownika. Kuchenki z przyciskami zazwyczaj posiadają wyświetlacz cyfrowy – pomiar czasowy jest dokładny co do sekundy, zapewniają stałe rezultaty za każdym razem. Dodatkowo, kuchenki mikrofalowe z przyciskami są zazwyczaj programowane – co pomaga zapobiec błędom użytkownika i zmniejszyć marnotrawstwo. Kuchenki programowane są szczególnie wartościowe w sieciach restauracji lub podobnych przedsięwzięciach z wieloma lokalizacjami, ponieważ żywność w każdym miejscu będzie równomiernie przyrządzana, wymagając minimum szkoleń.

  • Gwarancja: Naprawdę łatwo można pominąć gwarancję. Biorąc pod uwagę jak ważną częścią kuchni jest kuchenka mikrofalowa, musisz wiedzieć, że urządzenie jest niezawodne, a jeżeli coś pójdzie nie tak, to jest zabezpieczone gwarancją. Domowe kuchenki nie są projektowane do użytku komercyjnego, więc jeżeli ulegną awarii, to jest całkiem prawdopodobne, że gwarancja nie zostanie uznana – potencjalnie prowadząc do kosztownej naprawy lub nawet zakupu nowego urządzenia.

 

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.