Shop2market Order Tag

Witamy serdecznie! Zaloguj się lub Załóż konto

XXLgastroinfo@xxlgastro.pl
XXLgastro (22) 247 85 85pon. - pt. 09:00 – 18:00
Nie znaleziono żadnych produktów...
Dostawa od
24 godzin
XXL
Asortyment
Wygodne
zakupy online
100%
Najniższa cena
XXL
Gwarancja
Bezpłatne
Doradztwo
Bezpieczna
płatność

Grill gazowy, elektryczny czy węglowy?

Grill gazowy, elektryczny czy węglowy?

Sposób na smaczny kawałek mięsaSezon coraz bliżej więc grille wkrótce powrócą do ogródków. A co przyrządzamy na grillu? Praktycznie wszystko. Tradycyjne kiełbaski, karkówkę, mięso drobiowe i wołowe w postaci szaszłyków, boczek, ryby - na przykład łososia, warzywa takie jak cukinia, papryka, cebula, bakłażan oraz inne dodatki w postaci chleba (często przekładanego między kromkami masłem), czy ziemniaków.


Grille gazowe i elektryczne cechuje łatwa regulacja temperatury i szybki czas nagrzewania, w odróżnieniu od grilli węglowych. Posiadamy do wyboru kilka rodzajów urządzeń - od jednego palnika do kilku, co daje możliwość przyrządzania różnych dań w tym samym czasie. Potrawy przyrządzane na grillach zachowują soczystość a tłuszcz wytapia się do oddzielnych pojemników i nie spływa do ognia, jak w przypadku grilli węglowych. Przy użyciu wiórków z różnych gatunków drewna można wzbogacić potrawy aromatem paleniska węglowego co nada potrawie aromat jak przy tradycyjnej metodzie grillowania.
 
 

Natomiast grille węglowe są w większości wyposażone w pokrywę, która sprawia, że potrawy przygotowywane są w krótszym czasie. Największymi zaletami grilli tradycyjnych jest duża powierzchnia rusztu, co umożliwia przyrządzanie większych kawałków mięsa oraz to, że grillowane potrawy posiadają niezwykły aromat. Dla miłośników wypoczynku w ogrodzie i przyrządzania potraw na świeżym powietrzu jest to wybór idealny.
 

 

Potrzebujesz profesjonalnej porady w sprawie wyboru grilla? Skontaktuj się z nami : (22) 247 85 85
 

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
* Wymagane pola