Shop2market Order Tag

Witamy serdecznie! Zaloguj się lub Załóż konto

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85pon. - pt. 08:00 – 17:00
Nie znaleziono żadnych produktów...
Dostawa od
24 godzin
XXL
Asortyment
Wygodne
zakupy online
100%
Najniższa cena
XXL
Gwarancja
Bezpłatne
Doradztwo
Bezpieczna
płatność

Czy usługa dostawy jest opłacalna dla restauracji?

 • Wysłany
 • 0
Czy usługa dostawy jest opłacalna dla restauracji?

Spis treści:
1. DLACZEGO RODZINY WYBIERAJĄ DOSTAWĘ JEDZENIA?
2. JAKIE SĄ ZALETY DOSTAWY JEDZENIA DO DOMU?
3. OPCJE DOSTARCZANIA JEDZENIA
4. JAK ROZPOCZĄĆ OFEROWANIE DOSTAWY?
5. JAKIEGO WYPOSAŻENIA POTRZEBUJE?

Popyt na usługi dostawcze żywności gwałtowanie rośnie. Stołowanie się w restauracjach od dekad było ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu przez pary, rodziny i przyjaciół, ale w ostatnich latach coś się zmieniło; ludzie dużo bardziej lubią zamawiać jedzenie w wygodzie własnego domu.
Ponieważ świat coraz bardziej skupia się na wygodzie, sprawdzamy jakie są plusy i minusy usług dostarczania żywności i czy są opłacalną strategią dla restauracji i innych firm cateringowych.DLACZEGO RODZINY WYBIERAJĄ DOSTAWĘ JEDZENIA?Zamawianie jedzenia, które będzie dostarczone pod drzwi jest łatwe i wygodne Dzięki popularności serwisów rozrywkowych, takich jak Netflix, coraz więcej osób zamienia taneczne parkiety na kanapy – i zamawiają ulubione dania z ulubionych restauracji przez internet.
Tradycyjne opcje na wynos, takie jak dania chińskie, indyjskie czy pizza ewoluowały. Restauracje tradycyjnie były postrzegane jako poza taką usługa, ponieważ ekskluzywność obsługi na miejscu pozwalała im jak najlepiej zapewnić doznania usługowe pierwszej klasy.
Jednakże czasy się zmieniły. Puby, restauracje, a nawet lokale fast food zrozumiały zalety, które oferuje dostawa.JAKIE SĄ ZALETY DOSTAWY JEDZENIA DO DOMU?Korzyści oferowania usług dostawy jedzenia z twojej restauracji to:
 • Zwiększenie twojej sprzedaży
 • Dotarcie do większej ilości klientów
 • Wejście na rynek „na wynos”
 • Brak konieczności rozbudowy
Szacuje się, że rynek dostaw na wynos przekroczy 55 miliardów zł w ciągu kilku najbliższych lat, więc jest to odpowiedni czas, aby na tym skorzystać. Jeżeli twoja restauracja obsługuje 30 stołów, ograniczasz swój zasięg do 30 grup w danym czasie. Od złej pogody, popsutego pojazdu, choroby czy po zmęczenie po długim dniu pracy – istnieją niezliczone powody, dla których potencjalny klient może nie skorzystać ze swojej rezerwacji.
Z drugiej strony, jeżeli masz najbardziej zapracowany wieczór w roku – to nadal jesteś ograniczony do 30 stołów. Ilu potencjalnych klientów mógłbyś obsłużyć? Jeżeli osoby zostaną dłużej po skończonym posiłki, bo spodoba im się atmosfera, firma straci na potencjalnych klientach, którzy mogli by zostać posadzeni. Wszakże czas to pieniądz.
W takich wypadkach zalety dostawy żywności naprawdę błyszczą. Twój potencjał do przyjmowania zamówień jest w zasadzie ograniczony jedynie możliwością twojej restauracji do sprostania popytowi – a dzięki niezbędnym zasobom, dużo więcej osób będzie w stanie cieszyć się z twojego jedzenia niż tylko klienci w lokalu. Może także zapewnić przeskok do innych firm, które oferują usługi dostaw do domu, zwiększając twój zasięg na rynku.
Ponieważ ludzie popadają w nawyki, często mogą składać zamówienia tylko z restauracji umieszczonej na liście aplikacji usług dostawczych lub na stronie internetowej. Warto rozważyć pełne poświęcenie dla tego celu, aby zapewnić, że się jest jedną z opcji, podczas następnego razu, gdy głodny klient podniesie smartfon, żeby złożyć zamówienie.
Im większa liczba aplikacji, na których jesteś dostępny, tym do większej liczby trafi twój marketing z mediów społecznościowych, ponieważ więcej zadowolonych osób chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami w sieci. Słowo mówione podróżuje szybciej niż kiedykolwiek, dzięki wzrostowi mediów społecznościowych – bycie w centrum uwagi w sieci pozwala zwrócić uwagę publiczną na twoją markę.
PORADA: Współczesne społeczeństwo jest dużo bardziej świadome ekologicznie, a firmy mogą tym zyskać, pokazując, że same wyznają przejrzystą, zieloną filozofię. Klienci coraz bardziej szukają sposobów na zmniejszenie ich wpływu na środowisko, co przekłada się również na to, gdzie jedzą. Przejście na bardziej ekologiczny styl może napędzić twój biznes i jest świetne dla twojego marketingu. Warto szukać produktów przyjaznych dla środowiska i sprawdzić jak pomogą twojej firmie.OPCJE DOSTARCZANIA JEDZENIAJest kilka opcji dostarczania jedzenia do domu:
 • Dostarczanie na własną rękę: Możesz zatrudnić personel, zakupić pojazdy, wykupić ubezpieczenie i zainwestować w konieczne wyposażenie, aby zabezpieczyć żywność i utrzymać jej temperaturę w czasie podróży
 • Wynajęcie firmy dostawczej: podejmij współpracę z jedną lub kilkoma firmami, które zajmą się dostarczaniem żywności. Będą odpowiadać za marketing, odbiory i dostarczenia.
 • Oferowanie odbioru osobistego w lokalu: Jedzenie gotowe jest na wynos, ale klienci sami będą musieli się wybrać do lokalu, żeby je odebrać.
Od ciebie zależy czy zdecydujesz się na wprowadzenie odpowiedniego rozwiązania w swoim lokalu czy zlecenie logistyki firmie zewnętrznej.JAK ROZPOCZĄĆ OFEROWANIE DOSTAWY?Zależy od tego, czy chcesz firmę zewnętrzną czy działać na własną rękę.
Pyszne.pl jest jedną z takich firm, która specjalizuje się w dostarczaniu jedzenia do klienta, przy aktywnej promocji twojej firmy. Firma działa z setkami restauracji w całej Polsce.
Innymi opcjami na rynku są Pizzaportal.pl, UberEATS i Wolt – to rozwijająca się branża i coraz więcej firm będzie konkurować o twoją firmę, co stawia cię na korzystnej pozycji. To sprawia również, że konsumenci będą bardziej skłonni skorzystać z usług, ponieważ stają się coraz bardziej powszechne.
PORADA: W związku z tym, że coraz więcej osób zamawia jedzenie przez aplikacje czy internet, jest to rynek, którym warto się zainteresować. Dostawa jedzenia zapewnia wygodę i zachęci nowe osoby do skorzystania z takich usług, co prawdopodobnie zwiększy regularność zamówień, tych osób, które już z nich korzystają.JAKIEGO WYPOSAŻENIA POTRZEBUJE?Jeżeli postanowisz dostarczać jedzenie na własną rękę, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie wyposażenie, które pozwoli utrzymać zamówienie w jak najlepszym stanie, gdy dotrze do klienta.
 • Jednorazówki cateringowe: Od jednorazowych opakowań na żywność i tacki na napoje, po sztućce i biodegradowalne słomki, nasza sekcja produktów jednorazowych jest pierwszym miejscem, do którego powinno się zajrzeć, aby zaopatrzyć się w wyposażenie do dostaw.
 • Opakowania na wynos: Poza pizzą, na rynku dostaw popularnością cieszą się również burgery. Nasza oferta zawiera pudełka na pizzę, burgery, torebki na frytki, torby oraz inne.
 • Pojemniczki na sos: Ostatnią rzeczą, której nie chcesz to rozlany sos w transporcie, który zepsuje zamówienie. Pojemniczki na sos ze szczelnymi, bezpiecznymi pokrywkami zapewnią, że klient nie otrzyma zrujnowanego dania przy odbiorze.
 • Papierowe torby: Większe torby pozwolą na przechowywanie zamówień podczas transportu, a uszy ułatwią noszenie. Doskonałe do dostaw!
 • Jednorazówki przyjazne dla środowiska: Stosowanie coraz bardziej ekologicznych rozwiązań jest dużym trendem i może zostać docenione przez klientów, ale tak naprawdę to konieczność. Musimy zmienić sposób w jaki żyjemy i chronić planetę, co oznacza, że jednorazówki przyjazne dla środowiska są konieczne dla twoich usług dostawczych.

 

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.