- Lorem ipsum
Add your review
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
HomeRestaurant EquipmentFood Display & MerchandisingReach-In Refrigerators & Freezers for MerchandisingGlass Door Reach-In RefrigeratorsDouble Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
HomeRestaurant EquipmentFood Display & MerchandisingReach-In Refrigerators & Freezers for MerchandisingGlass Door Reach-In RefrigeratorsDouble Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
7.574,34 zł
6.158,00 zł net You save 758,91 zł
The lowest price in the last 30 days - 7.574,00 zł
Out of stock
1605037
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Read more
Information
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
Specifications
Specifications
Features
| Type | Refrigerator |
| Door Type | Hinged |
| Number of Doors | 2 |
| Glass Door | yes |
| Color | silver |
| Refrigerant | R290 |
| Minimum Temperature (°C) | 0 |
| Maximum Temperature (°C) | 10 |
| Display | yes |
| Compressor Location | Bottom Mounted |
| Wheels | yes |
| Lighting | yes |
| Adjustable Feet | yes |
| Key Lock | yes |
| Lighting type | Extensions (LED), internal 3 x LED vertical (2 sides and middle) |
| Shelf type | Flat, adjustable |
| Special feature | Special supply of warm air directed to the outer layer of the door. Patented system to minimize condensation on the glass. |
| CE certified | yes |
| Number of Shelves | 10 |
Materials
| Material | galvanized steel, toughened glass |
Capacity
| Net Capacity (L) | 597 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,39 |
| Climate Class | N/ST/T |
Dimensions
| Width (mm) | 1000 |
| Depth (mm) | 610 |
| Height (mm) | 2020 |
Specifications
Features
| Type | Refrigerator |
| Door Type | Hinged |
| Number of Doors | 2 |
| Glass Door | yes |
| Color | silver |
| Refrigerant | R290 |
| Minimum Temperature (°C) | 0 |
| Maximum Temperature (°C) | 10 |
| Display | yes |
| Compressor Location | Bottom Mounted |
| Wheels | yes |
| Lighting | yes |
| Adjustable Feet | yes |
| Key Lock | yes |
| Lighting type | Extensions (LED), internal 3 x LED vertical (2 sides and middle) |
| Shelf type | Flat, adjustable |
| Special feature | Special supply of warm air directed to the outer layer of the door. Patented system to minimize condensation on the glass. |
| CE certified | yes |
| Number of Shelves | 10 |
Materials
| Material | galvanized steel, toughened glass |
Capacity
| Net Capacity (L) | 597 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,39 |
| Climate Class | N/ST/T |
Dimensions
| Width (mm) | 1000 |
| Depth (mm) | 610 |
| Height (mm) | 2020 |
Information
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
Related products


6.775,00 zł net
6.158,00 zł net
6.158,00 zł net
7.574,34 zł gross
out of stock
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Discover other categories
Recently viewed


6.775,00 zł net
6.158,00 zł net
6.158,00 zł net
7.574,34 zł gross
out of stock
Double Glass Door Refrigerator 597 L, 0 °C to +10 °C
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C


16.460,00 zł net
11.543,90 zł net
11.543,90 zł net
14.199,00 zł gross
out of stock


49.187,70 zł net
28.132,47 zł net
28.132,47 zł net
34.602,94 zł gross
out of stock


21.697,80 zł net
12.838,85 zł net
12.838,85 zł net
15.791,79 zł gross
in stock


537,46 zł net
407,80 zł net
407,80 zł net
501,59 zł gross
out of stock
Anti-bacterial High Density Polyethylene Cutting Board 300 x 450 mm (Pack of 6)
Material: polyethylene
Width: 450 mm
Depth: 300 mm
Width: 450 mm
Depth: 300 mm

Brands




















