- Lorem ipsum
Add your review
Gas Fryer 22 L, 17,4 kW
HomeRestaurant EquipmentCooking EquipmentDeep FryersGas Fryer 22 L, 17,4 kW
Gas Fryer 22 L, 17,4 kW
14.937,12 zł
12.144,00 zł net You save 2.036,88 zł
The lowest price in the last 30 days - 14.937,00 zł
Out of stock
900.FG-22
Information
Gas Fryer 22 L, 17,4 kW
Specifications
Specifications
Features
| Series / Collection | Kromet 900 |
| Type | Floor model |
| Color | silver |
| Cold Zone | yes |
| Number of Burners | 1 |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 22 |
| Capacity (L) | 22 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 22 |
Power supply and output
| Power Supply | gas |
| Voltage | 230V |
| Gas Power (kW) | 17,4 |
| Burners Hobs Power | 17,4 kW |
Dimensions
| Width (mm) | 450 |
| Depth (mm) | 900 |
| Height (mm) | 900 |
Specifications
Features
| Series / Collection | Kromet 900 |
| Type | Floor model |
| Color | silver |
| Cold Zone | yes |
| Number of Burners | 1 |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 22 |
| Capacity (L) | 22 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 22 |
Power supply and output
| Power Supply | gas |
| Voltage | 230V |
| Gas Power (kW) | 17,4 |
| Burners Hobs Power | 17,4 kW |
Dimensions
| Width (mm) | 450 |
| Depth (mm) | 900 |
| Height (mm) | 900 |
Information
Gas Fryer 22 L, 17,4 kW
Related products


13.800,00 zł net
12.144,00 zł net
12.144,00 zł net
14.937,12 zł gross
out of stock
Discover other categories
Recently viewed


13.800,00 zł net
12.144,00 zł net
12.144,00 zł net
14.937,12 zł gross
out of stock


28.760,00 zł net
22.432,80 zł net
22.432,80 zł net
27.592,34 zł gross
in stock


11.696,00 zł net
6.538,85 zł net
6.538,85 zł net
8.042,78 zł gross
in stock


403,76 zł net
230,14 zł net
230,14 zł net
283,07 zł gross
in stock
Single hanging perforated shelf with brackets - with two brackets | 700x300 mm
Width: 700 mm
Depth: 300 mm
Height: 250 mm
Depth: 300 mm
Height: 250 mm
283,07 zł
230,14 zł net


18,45 zł net
20,32 zł net
20,32 zł net
24,99 zł gross
in stock

Brands














