- Lorem ipsum
Add your review
Gas Fryer 18 L, 15 kW
HomeRestaurant EquipmentCooking EquipmentDeep FryersGas Fryer 18 L, 15 kW
Gas Fryer 18 L, 15 kW
16.108,33 zł
13.096,20 zł net You save 4.543,37 zł
The lowest price in the last 30 days - 16.378,00 zł
In stock
00001115
Power supply: gas
Voltage: 230V
Number of chambers: 1
Read more
Information
Gas Fryer 18 L, 15 kW
- heater power perfectly adapted to the capacity of the chamber
- cover of the bathtub
Specifications
Specifications
Features
| Series / Collection | Rm 900 |
| Type | Floor model |
| Color | silver |
| Efficiency | 15 kg/h |
| Containers Included | yes |
| Number of Baskets | 1 |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 18 |
| Capacity (L) | 18 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 18 |
Power supply and output
| Power Supply | gas |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,005 |
| Gas Power (kW) | 15 |
| Gas Power (kcal/h) | 12900 |
Dimensions
| Width (mm) | 400 |
| Depth (mm) | 900 |
| Height (mm) | 900 |
| Basket Size | 210 x 450 x 150 mm |
| Chamber Dimensions | 240 x 510 x 440 mm |
Specifications
Features
| Series / Collection | Rm 900 |
| Type | Floor model |
| Color | silver |
| Efficiency | 15 kg/h |
| Containers Included | yes |
| Number of Baskets | 1 |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 18 |
| Capacity (L) | 18 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 18 |
Power supply and output
| Power Supply | gas |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,005 |
| Gas Power (kW) | 15 |
| Gas Power (kcal/h) | 12900 |
Dimensions
| Width (mm) | 400 |
| Depth (mm) | 900 |
| Height (mm) | 900 |
| Basket Size | 210 x 450 x 150 mm |
| Chamber Dimensions | 240 x 510 x 440 mm |
Information
Gas Fryer 18 L, 15 kW
- heater power perfectly adapted to the capacity of the chamber
- cover of the bathtub
Related products


16.790,00 zł net
13.096,20 zł net
13.096,20 zł net
16.108,33 zł gross
out of stock
Discover other categories
Recently viewed


16.790,00 zł net
13.096,20 zł net
13.096,20 zł net
16.108,33 zł gross
in stock
Gas Fryer 18 L, 15 kW
Power supply: gas
Voltage: 230V
Number of chambers: 1
Voltage: 230V
Number of chambers: 1
16.108,33 zł
13.096,20 zł net


19.757,00 zł net
15.212,89 zł net
15.212,89 zł net
18.711,85 zł gross
in stock
Burners type: Gas Burners
Power supply: gas Read more
Power supply: gas Read more
Gas Cooker z 6 Double Burner on an Open Base, 37,5 kW
Burners type: Gas Burners
Power supply: gas
Power supply: gas
18.711,85 zł
15.212,89 zł net


1.160,96 zł net
855,05 zł net
855,05 zł net
1.051,71 zł gross
out of stock


22.999,00 zł net
19.549,15 zł net
19.549,15 zł net
24.045,45 zł gross
in stock
Power supply: electric
Electric power: 18 kW Read more
Electric power: 18 kW Read more
Electric frying pan with manual tilting BR 90/120 E
Power supply: electric
Electric power: 18 kW
Electric power: 18 kW
24.045,45 zł
19.549,15 zł net


39.719,10 zł net
25.654,36 zł net
25.654,36 zł net
31.554,86 zł gross
out of stock
Power supply: gas
Number of chambers: 3 Read more
Number of chambers: 3 Read more

Brands














