- Lorem ipsum
Add your review
Electric Fryer Built-In 10 L, 7,15 kW
HomeRestaurant EquipmentCooking EquipmentDeep FryersElectric Fryer Built-In 10 L, 7,15 kW
Electric Fryer Built-In 10 L, 7,15 kW
7.416,16 zł
6.029,40 zł net You save 2.091,74 zł
The lowest price in the last 30 days - 7.621,00 zł
In stock
00016752
Information
Electric Fryer Built-In 10 L, 7,15 kW
- three-phase
- capacity bathtub: 10 l
- Dimensions Baskets: 20 x 30 x 10 h
- capacity: 10 kg / h
Specifications
Specifications
Features
| Series / Collection | Rm 700 Drop-In |
| Type | Built-in |
| Color | silver |
| Minimum Temperature (°C) | 50 |
| Maximum Temperature (°C) | 190 |
| Efficiency | 10 kg/h |
| Trigger Tap | yes |
| Cold Zone | yes |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 10 |
| Capacity (L) | 10 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 10 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 400V |
| Electric power (kW) | 7,15 |
Dimensions
| Width (mm) | 400 |
| Depth (mm) | 600 |
| Height (mm) | 390 |
| Basket Size | 200 x 300 x 100 mm |
| Chamber Dimensions | 220 x 350 x 230 mm |
Specifications
Features
| Series / Collection | Rm 700 Drop-In |
| Type | Built-in |
| Color | silver |
| Minimum Temperature (°C) | 50 |
| Maximum Temperature (°C) | 190 |
| Efficiency | 10 kg/h |
| Trigger Tap | yes |
| Cold Zone | yes |
Materials
| Material | stainless steel |
Capacity
| Total capacity (L) | 10 |
| Capacity (L) | 10 |
| Number of Chambers | 1 |
| Chamber Capacity | 10 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 400V |
| Electric power (kW) | 7,15 |
Dimensions
| Width (mm) | 400 |
| Depth (mm) | 600 |
| Height (mm) | 390 |
| Basket Size | 200 x 300 x 100 mm |
| Chamber Dimensions | 220 x 350 x 230 mm |
Information
Electric Fryer Built-In 10 L, 7,15 kW
- three-phase
- capacity bathtub: 10 l
- Dimensions Baskets: 20 x 30 x 10 h
- capacity: 10 kg / h
Related products


7.730,00 zł net
6.029,40 zł net
6.029,40 zł net
7.416,16 zł gross
out of stock
Discover other categories
Recently viewed


7.730,00 zł net
6.029,40 zł net
6.029,40 zł net
7.416,16 zł gross
in stock


7,03 zł net
11,37 zł net
11,37 zł net
13,99 zł gross
out of stock


90,28 zł net
87,57 zł net
87,57 zł net
107,71 zł gross
in stock
Serie: Rak Porcelain Allspice
Read more


1.457,66 zł net
1.210,57 zł net
1.210,57 zł net
1.489,00 zł gross
out of stock
Stainless Steel Wall Shelf 20 x 1500 x 400mm
Number of shelves: 1
Movable shelves: yes
Shelf type: Drip
Movable shelves: yes
Shelf type: Drip


709,67 zł net
404,51 zł net
404,51 zł net
497,55 zł gross
in stock
Hanging shelf for equipment, reinforced - with two brackets | 1500x400 mm
Width: 1500 mm
Depth: 400 mm
Height: 250 mm
Depth: 400 mm
Height: 250 mm
497,55 zł
404,51 zł net

Brands














