- Lorem ipsum
Add your review
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
HomeRestaurant EquipmentFood Display & MerchandisingReach-In Refrigerators & Freezers for MerchandisingGlass Door Reach-In RefrigeratorsDouble Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
HomeRestaurant EquipmentFood Display & MerchandisingReach-In Refrigerators & Freezers for MerchandisingGlass Door Reach-In RefrigeratorsDouble Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
6.450,12 zł
5.244,00 zł net You save 3.367,74 zł
The lowest price in the last 30 days - 8.924,00 zł
In stock
XLS-810
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Read more
Information
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C
Specifications
Specifications
Features
| Type | Refrigerator |
| Door Type | Hinged |
| Number of Doors | 2 |
| Glass Door | yes |
| Color | silver |
| Refrigerant | R290 |
| Minimum Temperature (°C) | 0 |
| Maximum Temperature (°C) | 10 |
| Display | yes |
| Compressor Location | Bottom Mounted |
| Wheels | yes |
| Lighting | yes |
| Adjustable Feet | yes |
| Key Lock | yes |
| Lighting type | Extensions (LED), internal 3 x LED vertical (2 sides and middle) |
| Shelf type | Flat, adjustable mounting |
| Special feature | Special supply of warm air directed to the outer layer of the door. Patented system to minimize condensation on the glass. |
| CE certified | yes |
| Number of Shelves | 10 |
Materials
| Material | galvanized steel, toughened glass |
Capacity
| Net Capacity (L) | 823 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,45 |
| Climate Class | N/ST/T |
Dimensions
| Width (mm) | 1190 |
| Depth (mm) | 660 |
| Height (mm) | 2020 |
Specifications
Features
| Type | Refrigerator |
| Door Type | Hinged |
| Number of Doors | 2 |
| Glass Door | yes |
| Color | silver |
| Refrigerant | R290 |
| Minimum Temperature (°C) | 0 |
| Maximum Temperature (°C) | 10 |
| Display | yes |
| Compressor Location | Bottom Mounted |
| Wheels | yes |
| Lighting | yes |
| Adjustable Feet | yes |
| Key Lock | yes |
| Lighting type | Extensions (LED), internal 3 x LED vertical (2 sides and middle) |
| Shelf type | Flat, adjustable mounting |
| Special feature | Special supply of warm air directed to the outer layer of the door. Patented system to minimize condensation on the glass. |
| CE certified | yes |
| Number of Shelves | 10 |
Materials
| Material | galvanized steel, toughened glass |
Capacity
| Net Capacity (L) | 823 |
Power supply and output
| Power Supply | electric |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric power (kW) | 0,45 |
| Climate Class | N/ST/T |
Dimensions
| Width (mm) | 1190 |
| Depth (mm) | 660 |
| Height (mm) | 2020 |
Information
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C
Related products


7.982,00 zł net
5.244,00 zł net
5.244,00 zł net
6.450,12 zł gross
out of stock
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Discover other categories
Recently viewed


7.982,00 zł net
5.244,00 zł net
5.244,00 zł net
6.450,12 zł gross
in stock
Double Glass Door Refrigerator 823 L, 0 °C to +10 °C - Copy
Number of doors: 2
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
Minimum temp.: 0 °C
Maximum temp.: 10 °C
6.450,12 zł
5.244,00 zł net


109,61 zł net
61,61 zł net
61,61 zł net
75,78 zł gross
in stock
Capacity: 1 L
Material: glass Read more
Material: glass Read more

Brands

















