Shop2market Order Tag

Welcome, guest, you can Login or Create an account

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85ma – vr 08:00 – 17:00
No products found...
From 24 hour
delivery
XXL
Product assortment
Most
shopping convenience
100%
Lowest price
XXL
Warranty
24/7 Expert
advice
Secure
payment

JAK RESTAURACJE POWINNY UŻYWAĆ TRIPADVISOR?

 • Posted on
 • 0
JAK RESTAURACJE POWINNY UŻYWAĆ TRIPADVISOR?

Spis treści:
1. Jak restauracja powinna używać TripAdvisor
2. Co to TripAdvisor
3. Czy powinienem zamieścić swoją firmę na TripAdvisor
4 .Jak TripAdvisor może pomóc mojej firmie
5. Jak zgłosić swoją firmę na TripAdvisor
6. Jak najlepiej wykorzystać TripAdvisor
7. Jakie są, częste błędy, których powinno się unikać
8. Znajdź to, co Ci odpowiada

JAK RESTAURACJE POWINNY UŻYWAĆ TRIPADVISOR?

 

Konsumenci zawsze szukali zaufanej opinii, zanim wydadzą swoje ciężko zarobione pieniądze, a słowo mówione zawsze było najważniejsze dla reputacji restauracji i możliwości przyciągnięcia klientów

 

Od kiedy internet stał się tak dominujący w naszym codziennym życiu, słowo mówione szybko stało się słowem pisanym. Strony recenzyjne, takie jak TripAdvisor są teraz istotne dla reputacji restauracji, ponieważ konsumenci sprawdzą opinie zanim złożą rezerwację i łatwo mogą się zniechęcić negatywnymi recenzjami.

 

Więc jak sprawić, aby TripAdvisor działał na twoją korzyść?

 

CO TO TRIPADVISOR?

 

TripAdvisor stał się najczęściej używaną stroną recenzyjną na świecie. Szacuje się, że pojawia się około 200 nowych wpisów na minutę.

 

Zamieszczane recenzje dotyczą firm z branży turystycznej i hotelarsko-gastronomicznej. Niezależni użytkownicy przyznają od 1 do 5 gwiazdek i zamieszczają pisemną opinię. Umieszczone przez recenzenta zdjęcia dają całkiem jasny (chociaż jednostronny) obraz konkretnego doświadczenia klienta.

 

Czytelnicy mogą znaleźć recenzje o twojej firmie poprzez bezpośrednie wyszukanie lub przeglądanie podobnych firm w okolicy.

 

CZY POWINIENEM ZAMIEŚCIĆ SWOJĄ FIRMĘ NA TRIPADVISOR?

 

Tak! I bądź aktywny na swojej stronie. Jest całkiem możliwe, że ludzie już opisują twoją firmę, ponieważ każdy może dodać firmę i zostawić recenzję. Dlatego też, powinieneś zgłosić roszczenie do ogłoszenia twojej firmy i być zaangażowanym w dyskusję.

 

Jeżeli tego nie zrobisz, stracisz szansę na zaprezentowanie swojego lokalu w jak najlepszym świetle – dzięki dobrym zdjęciom, poprawnym informacjom i pokazaniu, że odpowiadasz na recenzje.

 

Również upewnij się, że twoja firma jest właściwie oznaczona – czy to pub, bar, restauracja, hotel czy lokal B&B. Osoby, które nie mogą szybko zidentyfikować czym jest twoja firma, szybko stracą zainteresowanie i klikną inne ogłoszenie. Osadzenie obrazu z Google Maps na stronie pomoże osobom zwizualizować dokładnie, gdzie znaleźć twoją firmę, bardziej zachęcając do odwiedzenia.

 

PORADA: TripAdvisor traktuje szantaże od klientów względem firm bardzo poważnie – np. klient żąda zwrotu pieniędzy, bo w przeciwnym razie zamieści negatywną opinię w sieci. Natychmiastowe zgłaszanie gróźb od niezadowolonych gości pomoże chronić firmę przed nieuzasadnionymi, negatywnymi komentarzami.

 

JAK TRIPADVISOR MOŻE POMÓC MOJEJ FIRMIE?

 

Odnotowano, że 70% konsumentów ufa recenzjom w sieci. TripAdvisor jest największą stroną z recenzjami na świecie, z 340 milionami unikalnych gości każdego miesiąca. Można powiedzieć, że TripAdvisor umieszcza twoją firmę na witrynie sklepowej dla klientów, którzy aktywnie szukają twojej firmy lub podobnych. Istnieje więc możliwość, że z takiego przeglądania ofert można pozyskać nowych klientów, poprzez pokazanie się jako atrakcyjna propozycja.

 

To samonapędzający się cykl. Im lepsze recenzje, tym więcej rezerwacji otrzymasz – co będzie skutkować jeszcze większą ilością dobrych recenzji. Jest to również świetne dla celów SEO. Ze względu na to, że TripAdvisor jest stroną internetową wysokiej rangi, której Google ufa, jest ona znacznie wyżej wynikach wyszukiwania – co oznacza, że więcej osób ją zobaczy i przez nią kliknie na twoją firmę.

 

Takie wystawienie zapewnia ci platformę do przedstawienia swojej obsługi klienta. Jeżeli widać, że dziękujesz za pozytywne recenzje oraz zapewniasz wyjaśnienia, przeprosiny i chęć poprawnego traktowania osób, które wyraziły niezadowolenie, to firma będzie postrzegana jako autentyczna.

 

Klienci wiedzą, że firmom nie zawsze wszystko się uda, ale to od tego w jaki sposób odpowie się w takiej sytuacji, zdecyduje czy klient powróci. A dzięki TripAdvisor może zależeć, czy następnych 100 potencjalnych klientów w ogóle przejdzie przez próg twojego lokalu.

 

JAK ZGŁOSIĆ SWOJĄ FIRMĘ NA TRIPADVISOR

 

Jeżeli twoja firma działa od dłuższego czasu, jest całkiem prawdopodobne, że ktoś już umieścił twoją firmę, gdy zamieścił recenzję. Oto jak ją znaleźć:

 

 1. Odwiedź stronę dla właścicieli TripAdvisor i zobacz, czy ktoś już dodał twoją firmę
 2. Wpisz nazwę swojej firmy w pasku wyszukiwania
 3. Zobacz czy nie pojawia się w rozwijanym menu, które się pojawi
 4. Jeżeli twoja firma jest w rozwijanym menu, wybierz ją i kliknij „Zarządzaj swoim ogłoszeniem”

Jeżeli twoja firma nie jest jeszcze zgłoszona, będziesz musiał wybrać typ firmy (restauracja, hotel itp.) i następnie ręcznie wprowadzić swoje dane.

 

TripAdvisor pozwala tylko na jedno ogłoszenie danej firmy.

 

JAK NAJLEPIEJ WYKORZYSTAĆ TRIPADVISOR?

 

Spośród 400 respondentów ankiety Nisbets 2017 Pulse, 132 firm poinformowało, że TripAdvisor miał “pozytywny wpływ” na ich działalność (ponad 32%).

 

Po pierwsze, musisz aktywnie odpowiadać na recenzje, uaktualniać stronę swoim menu, zdjęciami itp. Następnie musisz być profesjonalny i uprzejmy, zwłaszcza podczas odnoszenia się do negatywnych recenzji. Pamiętaj – internet patrzy! W zależności od scenariusza, na negatywne recenzje można odpowiedzieć przeprosinami, zapewnić niekonfliktowe wyjaśnienia (zwłaszcza dla nieuzasadnionych recenzji) ze swojego punktu widzenia i zaproponować klientowi jakąś formę rekompensaty.

 

Mimo tego, że niektórzy znani właściciele firm pokazali siarczysty temperament, gdy chodzi o odpowiadanie na recenzje, najlepszą praktyką jest zachowanie uprzejmości i profesjonalizmu.

 

JAKIE SĄ CZĘSTE BŁĘDY, KTÓRYCH POWINNO SIĘ UNIKAĆ?

 

 • Niedokończone strony: Ludzie muszą być pod wrażeniem, żeby złożyć rezerwację. Jeżeli nie wiedzą, gdzie znaleźć twoją firmę, czym dokładnie się zajmuje lub jak wygląda twoje jedzenie, to po prostu nie przyjdą.
 • Ignorowanie recenzji: Jeżeli nie będzie przeprosin lub wyjaśnienia dla złej recenzji, to klient zobaczy tylko negatywny wpis. Z drugiej strony, docenienie dobrej recenzji może być wisienką na torcie, dla kogoś, kto zastanawia się czy warto rezerwować miejsce.
 • Nieprofesjonalne odpowiedzi: Nie zrobisz dobrego wrażenia, jeżeli weźmiesz negatywne recenzje do serca i spróbujesz się komuś odgryźć. To jest szansa na pokazanie twojej świetnej obsługi klienta. Bądź profesjonalny – nawet jeżeli uważasz, że recenzja jest nieuzasadniona.
 • Stare zdjęcia: Jeżeli masz nowy wystrój lub nowe menu, pokaż to! Zaprezentuj ludziom czego się mogą spodziewać, gdy przejdą przez próg twoich drzwi.
 • Nieaktywność: Jeżeli przeglądałeś swoją stronę miesiąc temu, to kto wie co cię ominęło? Świetne recenzje dania, z którego planowałeś zrezygnować? Skargi na coś, co łatwo podważyć, jak na przykład zbyt głośna muzyka w tle? Musisz wiedzieć co ludzie mówią o twojej firmie i wprowadzać wszelkie konieczne zmiany. Dla przejrzystości, staraj się odpowiadać na recenzje w przeciągu 24 godzin.
 • Zachęcanie do 5-gwiazdkowych recenzji: TripAdvisor ciężko pracuje by zapewnić, że wszystkie recenzje są prawdziwe, używając skomplikowanych algorytmów i dedykowanego personelu, który wykrywa wzory sugerujące, że wpis może nie być autentyczny. Oczywiście zachęcaj do recenzji, ale wpływanie na to co napiszą klienci lub jak ocenią twój lokal, tylko przyniesie negatywne skutki.

 

ZNAJDŹ TO, CO CI ODPOWIADA

 

Chociaż będzie wymagać regularnego przeglądania, twoja strona na TripAdvisor może być świetna dla reputacji twojej firmy i zachęcić nowych klientów. To miejsce, w którym ludzie zweryfikują firmę przed potencjalną rezerwacją, więc zaprezentowanie swojej firmy w jak najlepszym świetle jest kluczowe, aby zabezpieczyć swoją nową firmę.

 

Zapewnianie informacji, bycie aktywnym, profesjonalnym i pomocnym jest konieczne do zachęcenia ludzi przeglądających internet, aby złożyli rezerwację i przeszli przez próg lokalu.

 

Comments

Be the first to comment...

Leave a comment
* Your email address will not be published