Shop2market Order Tag

Welcome, guest, you can Login or Create an account

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85ma – vr 08:00 – 17:00
No products found...
From 24 hour
delivery
XXL
Product assortment
Most
shopping convenience
100%
Lowest price
XXL
Warranty
24/7 Expert
advice
Secure
payment

Jak czyścić kostkarkę do lodu

 • Posted on
 • 0
Jak czyścić kostkarkę do lodu

Jak czyścić kostkarkę do lodu

Spis treści:
1. Jak czyścić kostkarkę do lodu
2. Jak czyścić obudowę kostkarki do lodu
3. Jak odkazić kostkarkę do lodu
4 .Jak czyścić kondensator i filtr kostkarki do lodu
5. Dlaczego czyszczenie kostkarki do lodu jest ważne
6. Porady dotyczące czyszczenia kostkarek

 

Kostkarki do lodu są niezbędne w różnych miejscach, takich jak restauracje, bary, domy opieki, hotele i placówki opieki zdrowotnej. Mimo tego, że kostkarki do lodu są ważną częścią wyposażenia, wielu właścicieli restauracji lub firm zaniedbuje ich regularne czyszczenie. Niniejszy artykuł w szczegółowy sposób, krok po kroku wyjaśni jak czyścić kostkarki do lodu, zapewniają, że urządzenie będzie bezpieczne dla twoich klientów.

 

>>>> Zobacz wszystkie kostkarki do lodu

 

Jak czyścić kostkarkę do lodu

 

Wymagania konserwacyjne kostkarek do lodu będą się różnić w zależności od producenta, ale większość kostkarek podlega tym samym procesom ogólnym. Warto poszukać odpowiedniej procedury w instrukcji obsługi urządzenia, ale poniżej znajduje się część ogólnych porad do czyszczenia większości kostkarek do lodu.

 

 1. Usuń cały lód z zasobnika lub dyspensera. Cały lód musi zostać usunięty podczas cyklów czyszczenia i odkażania. W celu usunięcia lodu, postępować zgodnie z jedną z poniższych metod:
  • Nacisnąć przycisk zasilania po zakończeniu cyklu zbierania, jak lód spadnie z parowników
  • Nacisnąć przycisk zasilania i pozwolić, aby lód całkowicie się roztopił
 2. Nacisnąć przycisk “czyszczenia” lub “mycia”. Woda przepłynie przez zawór spustowy wody i do odpływu. Poczekać aż rynna wodna ponownie się napełni, a wyświetlacz pokaże, aby dodać chemikalia. Zwykle zajmuje to co najmniej 1 minutę.
 3. Dodać zalecaną ilość płynu do czyszczenia kostkarki zgodnie z instrukcją obsługi.
 4. Poczekać, aż cykl czyszczenia zostanie zakończony. Zwykle zajmuje to co najmniej 20 minut. Po zakończeniu cyklu, odłączyć zasilanie kostkarki (i zasobnika, jeżeli dotyczy).
 5. Wyjąć do czyszczenia wszelkie wewnętrzne elementy kostkarki. W celu bezpiecznego i właściwego opróżnienia, sprawdzić instrukcję obsługi urządzenia. Po usunięciu wszystkich części, przejść do następnego etapu.
 6. Przygotować roztwór środka czyszczącego i letniej wody. Odnieść się do instrukcji obsługi, aby ustalić odpowiednią ilość roztworu. Ogólnie stosunek środka czyszczącego do wody wynosi około 135 g środka na 1 litr wody. W zależności od stopnia zakamienienia, być może będzie konieczne użycie większej ilości środka czyszczącego.
 7. Użyj połowy mieszanki wody i środka czyszczącego do wyczyszczenia wszystkich wyjętych komponentów i części. Większość roztworów zacznie się pienić, gdy wejdą w kontakt z kamieniem i osadami. Po zakończeniu pienienia, użyj szczotki z miękkim, nylonowym włosiem, gąbki lub ścierki, aby ostrożnie wyczyścić wszystkie części a następnie opłukać czystą wodą.
 8. Użyj drugiej połowy mieszanki wody i środka czyszczącego do wyczyszczenia wszystkich powierzchni spożywczych kostkarki i zasobnika lub dyspensera. Użyj nylonowej szczotki lub ścierki, aby starannie wyczyścić następujące części kostkarki: panele boczne, podstawę (powierzchnię nad rynną), plastikowe części parownika (górę, spód, boki) oraz zasobnik lub dyspenser.
 9. Opłukać wszystkie powierzchnie czystą wodą. Pomoże to usunąć chemikalia i zapobiec zanieczyszczeniu lodu.

 

Jak czyścić obudowę kostkarki do lodu

 

Oto instrukcja krok po kroku jak czyścić zewnętrzną stronę komercyjnej kostkarki do lodu.

 

 1. Czyścić przestrzeń dookoła urządzenia tak często, jak to konieczne. W ten sposób utrzyma się czystość i wydajne użytkowanie.
 2. Przetrzeć wszystkie powierzchnie wilgotną ścierką, aby usunąć kurz i brud z zewnętrznej części kostkarki do lodu. Nigdy nie używać szorstkiej szczotki lub skrobaka.
 3. Jeżeli tłuste osady będą się utrzymywać, użyć ścierki nasączonej odrobiną roztworu łagodnego płynu do mycia naczyń i wodą. Zobacz instrukcję obsługi urządzenia, aby sprawdzić zastrzeżenia. Nie używać detergentów chlorowanych, na bazie cytrusów lub ściernych na panelach zewnętrznych i plastikowych wykończeniach.

 

Jak odkazić kostkarkę do lodu

 

Oto kroki, które należy wykonać, aby odkazić kostkarkę do lodu po usunięciu osadów i pleśni z urządzenia i jego komponentów.

 

Zestaw do czyszczenia kostkarek

 1. Stworzyć roztwór odkażacza do kostkarek i letniej wody. Odnieść się instrukcji obsługi urządzenia, aby zastosować odpowiednią ilość roztworu. Ogólnie stosunek środka czyszczącego do wody wynosi 5 gramów środka odkażającego na każdy 1 litr wody. 
 2. Użyj połowy roztworu wody ze środkiem odkażającym, aby odkazić wszystkie komponent i części, które się wyjęło. Można użyć atomizera, aby spryskać wszystkie powierzchnie wyjętych części lub można te części zanurzyć w roztworze. Nie spłukiwać części wodą po odkażaniu.
 3. Użyj drugiej połowy roztworu ze środkiem odkażającym, aby wyczyścić wszystkie powierzchnie spożywcze kostkarki do lodu, zasobnika i dyspensera. Upewnić się, że następujące obszary zostały odkażone: ściany boczne, podstawa (powierzchnię nad rynną), plastikowe części parownika (góra, spód, boki) oraz zasobnik lub dyspenser.
 4. Ponownie umieścić wszystkie wyjęte komponenty.
 5. Odczekać 20 minut. To pozwoli środkowi właściwie odkazić.
 6. Podłączyć ponownie kostkarkę do zasilania. Nacisnąć przycisk "czyszczenia" lub "mycia" urządzenia. 
 7. Poczekać aż rynna wodna napełni się, a wyświetlacz pokaże żeby dodać chemikalia. Dodać odpowiednią ilość środka odkażającego do rynny wodnej.
 8. Ustawić urządzenie, żeby automatycznie zaczęło produkować lód po zakończeniu cyklu odkażania. Zwykle to trwa co najmniej 20 minut.
 9. Po ukończeniu, zaleca się obserwować dwa cykle i monitorować czasy cyklu mrożenia i zbierania. Pamiętać, aby wyrzucić pierwszą partię lodu po wyczyszczeniu i odkażeniu kostkarki.

 

Jak czyścić kondensator i filtr kostkarki do lodu<./a>

Jak inne komponenty twojej kostkarki do lodu, kondensator powinien być czyszczony co sześć miesięcy. Postępować z poniższymi krokami, aby wyczyścić kondensator kostkarki do lodu:

 

 1. Odłączyć zasilanie od sekcji głowicy kostkarki do lodu (i zdalnej jednostki skraplającej, jeśli dotyczy).
 2. Poświecić latarką przez kondensator, aby sprawdzić czy pomiędzy żeberkami nie ma brudu.
 3. Wdmuchnąć sprężone powietrze do kondensatora, aby usunąć brud. Można również spłukać wodą od strony wewnętrznej.
 4. Sprawdzić czy nie ma resztek brudu. Jeżeli brud dalej się utrzymuje, zaleca się kontakt z technikiem serwisowym.

W celu wyczyszczenia filtru urządzenia, wystarczy opłukać łagodnym mydłem i wodą.

 

Dlaczego czyszczenie kostkarki do lodu jest ważne

Zestaw do czyszczenia kostkarek

 

FDA definiuje lód jako żywność, co oznacza, że należy się z nim obchodzić w taki sam sposób jak inne produkty spożywcze. Każda część twojej kostkarki, która ma kontakt z wodą może pokryć się w dowolnym momencie kamieniem, szlamem lub pleśnią, które mogą zakazić lód i potencjalnie wyrządzić krzywdę twoim klientom.

 

Jak często powinno się czyścić kostkarkę do lodu

 

Twoja kostkarka do lodu powinna być czyszczona i odkażana co najmniej co sześć miesięcy, aby zapewnić wydajne działanie. Najpierw należy przeprowadzić procedurę czyszczenia, aby usunąć kamień i osady, a następnie procedurę odkażania, żeby usunąć algi i szlam.

 

Powody, dla których warto często czyścić kostkarkę:

 

 • Unikanie osadzania się kamienia na płytkach parownika
 • Zapobieganie utrudnionemu transferowi ciepła
 • Utrzymanie krótszego czasu zbierania
 • Utrzymanie pełnej wydajności urządzenia
 • Zmniejszenie kosztów serwisowania

 

Znaki, że musisz wyczyścić swoją kostkarkę

 

Jeżeli doświadczysz część z poniższych problemów, może to oznaczać, że trzeba wyczyść kostkarkę:

 

 • Kostkarka nie zrzuca lodu lub zbieranie jest wolne
 • Kostkarka nie przełącza się w tryb zbierania
 • Jakość lodu jest słaba (miękki lub nieprzejrzysty)
 • Lód ma nieprzyjemny zapach
 • Kostkarka wytwarza płaskie lub niedokończone kostki
 • Mała ilość lodu

 

Porady dotyczące czyszczenia kostkarek

 

Poniżej znajdują się ogólne porady, które warto rozważyć przed czyszczeniem kostkarki do lodu.

 

 • Niektórzy producenci wymagają konkretnych lub zatwierdzonych środków czyszczących i odkażających, które mogą być użyte z ich urządzeniami.
 • Należy pamiętać, aby podczas czyszczenia postępować ze wskazaniami umieszczonymi w instrukcji obsługi kostkarki. Kroki opisane powyżej to ogólne wskazówki, które można zastosować do większości urządzeń.
 • Nie mieszać razem roztworów czyszczących i odkażających.
 • Podczas obchodzenia się z roztworami czyszczącymi i odkażającymi, nosić gumowe rękawice i okulary ochronne. 
 • Sprawdzić jakość wody lokalu, jeżeli kostkarka coraz częściej wymaga konserwacji. Może być konieczne uzdatnienie wody lub montaż nowego filtru do wody.
 • Nie zostawiać przełącznika w pozycji obsługi przez wydłużony czas, gdy w czasie czyszczenia zbiornik wody jest pusty. To mogłoby uszkodzić pompę.
 • Znaj swój sprzęt. Kostkarki do do bryłek lub płatków lodu mają zazwyczaj więcej ruchomych części, które wymagają dodatkowej uwagi.

 

 

Dzięki czyszczeniu i odkażaniu swojej kostkarki do lodu, będzie można utrzymać wydajność swojego urządzenia, zapobiec zwiększonym wydatkom na energię i produkować czysty i bezpieczny lód, gotowy do użytku. Pamiętaj, aby czyścić i odkażać co najmniej co sześć miesięcy i nie zapomnij odnieść się do specjalnych wskazań w instrukcji obsługi twojej kostkarki.

 

Comments

Be the first to comment...

Leave a comment
* Your email address will not be published