Shop2market Order Tag

Willkommen! Möchten Sie sich anmelden oder jetzt registrieren?

XXLgastro[email protected]
XXLgastro (22) 247 85 85ma – vr 08:00 – 17:00
Keine Produkte gefunden...
Ab 24 Stunden
Lieferservice
XXL
Produktpalette
Die meisten
Shopping Komfort
100%
Niedrigste Preis
XXL
Garantie
24/7
Fachlich beraten
Sichere
Zahlung

Sposoby na przedłużenie żywotności mebli

  • Geschrieben am
  • 0
Sposoby na przedłużenie żywotności mebli

 

Zakup mebli to drogie przedsięwzięcie podczas uruchamiania i prowadzenia komercyjnej firmy cateringowej, więc utrzymywanie ich w najlepszym stanie jest niezbędne, aby zwiększyć ich żywotność i zapewnić oszczędności.CZYSZCZENIEJeżeli potrzebujesz głębszego czyszczenia, aby usunąć przebarwienia i brud, wystarczy rozcieńczyć lekki detergent w ciepłej wodzie i przetrzeć meble zwilżoną ścierką. W ten sposób usuwa się brud i konserwuje się wykończenie czyszczonych mebli. Meble z wikliny nie powinny być wystawione na działanie wody, gdyż może to osłabić pędy i sprawić, że staną się łamliwe. W celu wyczyszczenia wikliny rozcieńczyć lekki detergent w wodzie i zaaplikować na dotknięte obszary używając ścierki z mikrofibry, upewniając się, że jest jak najbardziej odciśnięta do sucha. Środki do czyszczenia stali nierdzewnej i środki uniwersalne mogą być użyte na metalowych meblach, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i odnowić ich połysk.ODKURZANIEOdkurzanie mebli usuwa cienką warstwę lotnych osadów, które zbierają się na powierzchniach I mogą zadrapać wykończenie oraz mieć wpływ na żywotność mebli. Ścierki z mikrofibry posiadają nieścierne włókna, które usuwają kurz bez uszkadzania powierzchni.
Podczas odkurzania niektórymi ścierkami, meble z tworzyw sztucznych mogą się naelektryzować I przyciągać kurz jak magnes, dlatego też do czyszczenia plastikowych powierzchni zaleca się używania ścierek z mikrofibry. Można również użyć odkurzacza z miękką szczotką, aby usunąć kurz i drobiny z mebli tapicerowanych.POLEROWANIEŚcierki z mikrofibry mogą być również używane podczas polerowania mebli przy pomocy środka do polerowania drewna lub metalu lub nawet bez. Środki do polerowania drewna są projektowane do konserwowania wewnętrznych drewnianych mebli cateringowych, takich jak stoły i krzesła, poprzez pokrycie ich warstwą ochronną, która zwiększa wytrzymałość wykończenia.
Olej tekowy powinien być regularnie aplikowany na drewniane meble zewnętrzne, aby zapewnić, że wytrzymają wpływy pogodowe – zawsze sprawdzać olej, którego się używa, ponieważ niektóre mogą zwierać barwniki, które mogą przebarwić drewno. Oprócz tego dostępne są również środki uniwersalne, których można używać do szerokiego zakresu materiałów, w tym między innymi miedzi, stali nierdzewnej, chromu i ceramiki. Zapewnią one piękny połysk I wykończenie na wysokim poziomie.ZAPOBIEGANIEZapobieganie uszkadzaniu mebli poprzez zmniejszenie wystawiania ich na działanie pogody lub niepotrzebnego użytkowania jest najlepszym sposobem, aby zapewnić, że krzesła stoły i stołki będą trwać.
Jeżeli twoje zewnętrzne obszary jadalne nie są w pełni wykorzystywane w pewnych dniach tygodnia lub okresach roku, warto rozważyć przechowywanie mebli w ciepłym i suchym miejscu. Używaj pokrowców na krzesła zewnętrzne, jeżeli nie dysponujesz przestrzenią do przechowywania ich wewnątrz. Pokrowce zmniejszą szanse na rdzewienie mebli metalowych czy butwienie mebli drewnianych.ŁAWKI PIKNIKOWEWiększość ławek nie wymaga konserwacji, a żeby poprawić ich wygląd wystarczy warstwa lakieru. Ale, żeby pomóc w wyborze odpowiednie ścieżki, dla tych mebli, które potrzebują więcej pielęgnacji, zamieściliśmy poniżej kilka przydatnych porad.CO ROBIĆ

 

  • Używać miękkiej szczotki, aby zmiatać suche drobiny

  • Używać lekko zwilżonych gąbek lub ścierek, aby zetrzeć brud z ławek plastikowych i stalowych. Trudniej będzie się pozbyć zabrudzeń z drewnianych ławek. W przypadku zaschniętych plam, użycie pary może pomóc wydobyć brud przed jego usunięciem

  • Pozwolić, aby twoja ławka, szczególnie jeżeli drewniana, aby dobrze wyschła przed ponownym użyciem

  • Głęboko oczyścić ławkę przy użyciu namydlonej wody i gąbki przynajmniej raz pod koniec lata, przed rozpoczęciem gorszych warunków pogodowych

  • Jeżeli to możliwe, przechowywać w pomieszczeniach pomiędzy kolejnymi dniami roboczymi. W ten sposób zapewni się lepszą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

 

CZEGO NIE ROBIĆ

 

  • Używać myjek wysokociśnieniowych do czyszczenia drewnianych ławek. Pomimo tego, że jest to znacznie szybsza metoda, może ona pozbawić drewna jego cech, takich jak naturalny olej w drewnie, który pozwala je zachować. Zamiast tego używać narzędzia z tępą krawędzią, aby zeskrobać zaschnięte, grube zabrudzenia. Można użyć papieru ściernego jeżeli planowane jest zabarwienie drewna. Papier ścierny o grubości 80 i większej jest mniej ścierny na powierzchniach drewnianych.

  • Pozostawiać przez długi czas ławek niezabezpieczonych środkami ochronnymi.

Kommentare

Sei der erste der einen Kommentar schreibt....

Schreibe einen Kommentar
* Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.