Zapraszamy do nowo otwartego show room’u przy ulicy Domaniewskiej 37a w Warszawie!
Shop2market Order Tag

Witamy serdecznie! Zaloguj się lub Załóż konto

XXLgastroinfo@xxlgastro.pl
XXLgastro (22) 247 85 85pon. - pt. 09:00 – 18:00
Nie znaleziono żadnych produktów...
Dostawa od
24 godzin
XXL
Asortyment
Wygodne
zakupy online
100%
Najniższa cena
XXL
Gwarancja
Bezpłatne
Doradztwo
Bezpieczna
płatność

Grill gazowy, elektryczny czy węglowy?

  • Wysłany
  • Opublikowany w poradnik
  • 0

Sposób na smaczny kawałek mięsaSezon coraz bliżej więc grille wkrótce powrócą do ogródków. A co przyrządzamy na grillu? Praktycznie wszystko. Tradycyjne kiełbaski, karkówkę, mięso drobiowe i wołowe w postaci szaszłyków, boczek, ryby - na przykład łososia, warzywa takie jak cukinia, papryka, cebula, bakłażan oraz inne dodatki w postaci chleba (często przekładanego między kromkami masłem), czy ziemniaków.


Grille gazowe i elektryczne cechuje łatwa regulacja temperatury i szybki czas nagrzewania, w odróżnieniu od grilli węglowych. Posiadamy do wyboru kilka rodzajów urządzeń - od jednego palnika do kilku, co daje możliwość przyrządzania różnych dań w tym samym czasie. Potrawy przyrządzane na grillach zachowują soczystość a tłuszcz wytapia się do oddzielnych pojemników i nie spływa do ognia, jak w przypadku grilli węglowych. Przy użyciu wiórków z różnych gatunków drewna można wzbogacić potrawy aromatem paleniska węglowego co nada potrawie aromat jak przy tradycyjnej metodzie grillowania.
 
 

Natomiast grille węglowe są w większości wyposażone w pokrywę, która sprawia, że potrawy przygotowywane są w krótszym czasie. Największymi zaletami grilli tradycyjnych jest duża powierzchnia rusztu, co umożliwia przyrządzanie większych kawałków mięsa oraz to, że grillowane potrawy posiadają niezwykły aromat. Dla miłośników wypoczynku w ogrodzie i przyrządzania potraw na świeżym powietrzu jest to wybór idealny.
 

 

Potrzebujesz profesjonalnej porady w sprawie wyboru grilla? Skontaktuj się z nami : (22) 247 85 85
 

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
* Wymagane pola